Atrakcje i wycieczki

Canopy Adventures
Zaszalej pomiędzy czubkami drzew, od platformy do platformy na linach ponad trzykilometrowej trasy. W ciągu jednego dnia odkryjesz całe piękno rezerwatu Da Kao Yai National Rain Forest.
Lokalizacja: Pattaya
Nurkowanie i snorkeling
Wycieczki ze snorklingiem odbywają się na Koh Samet oraz do wysp w jej pobliżu. Zatrzymują sie one kilkukrotnie w różnych miejscach w okolicy południowego cypla wyspy Samet. Można też nurkować do głębokości 10-12 metrów w okolicach Mae Phim. Dive Zone oraz Rayong Dive Center organizuje wycieczki oraz kursy dla nurków.
Golf
Na dzień dzisiejszy istnieje około 26 pól golfowych najwyższej klasy na wschodnim wybrzeżu Tajlandii, gdzie znajduje się Mae Phim. W pobliżu Rayong i Mae Phim znajdziemy siedem z nich.
HTMS Prasae
Na dzień dzisiejszy istnieje około 26 pól golfowych najwyższej klasy na wschodnim wybrzeżu Tajlandii, gdzie znajduje się Mae Phim. W pobliżu Rayong i Mae Phim znajdziemy siedem z nich.
Khao Chamao - Khao Wong National Park
This national park covered a area of 52,300 rai with the lush forest with a great variety of flora and fauna which is the watershed of the Prasae River. The park has two natural trails for tourists to explore into the nature and wildlife which are two and three kilometers long, respectively. Trailing in both routes is subjected to the prior registration at the tourist centre where houses and tents are included in the admission. Comfortable shoes are a hot tip because the walk requires some rock climbing and hiking.
Location: 70 kilometers from Rayong
Jaskinie Khao Wong
W tym Parku Narodowym znajduje się około 60 jaskiń, ale tylko 20 z nich jest dostępnych dla turystów. W niektórych z nich zamieszkali buddyjscy mnisi. W jednej z jaskiń znajduje się odcisk stopy, który jak się powszechnie uważa, pochodzi od Buddy i z tej okazji powstała tam mała świątynia.
Punkt widokowy Noen Nang Phaya
Najładniejszy punkt widokowy wschodniej Tajlandii, jeden z wymażonych celów turystycznych tego rejonu, polecany przez Ministerstwo Tutrystyki. To miejsce warto odwiedzić.
Lokalizacja: Na wschód, wzdłóż drogi turystecznej.
Oasis SeaWorld
W Oasis SeaWorld można pływać z delfinami. Cały dzień atrakcji dla całej rodziny.
Lokalizacja: Chantaburi
Akwarium w Rayong
Atrakcja dla całych rodzin, niezależnie od wieku. Zobaczymy mnóstwo stworzeń, które żyją w morzu i dowiemy sie wiele o ich życiu. Eksponaty są zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Wewnątrz, w 43 zbiornikach można podziwiać różne piękne morskie stworzenia, a na zewnątrz zobaczymy kolekcję muszli, rekiny i żółwie. Jest też wystawa prezentująca prace lokalnych rybaków. Akwarium jest dobrze zorganizowane i czyste, także z przyjemnością się tam wraca. Niskie opłaty za zwiedzanie są dodatkową zachętą dla turystów.
Lokalizacja: 1 km na zachód od Ban Phe
Sun Thorn Phu park
Park upamiętniający Sun Thorn Phu, słynnego tajskiego poetę. Jego pomnik stoi na wzgórzu, a poniżej umieszczone są statuetki, przedstawiające postacie z jego dzieł.
Lokalizacja: Około 5 km na północ od Mae Phim Beach.